Zmodernizowane wiaty przystankowe w Olsztynie

Odnowione wiaty przystankowe w Olsztynie tak wyglądają

Olsztyn nie doczekał się jeszcze na nowoczesne wiaty przystankowe, ale te stare zmieniły trochę swój wygląd. Wiaty zostały odmalowane na nowe kolory. Przystanki odnawiane są zgodnie z założeniami nowego Systemu Informacji Miejskiej.

Dotychczas odremontowanych zostało 10 przystanków, siedem na Dajtkach, dwa na ul. Armii Krajowej i jeden na ul. Jagiellończyka. – Aktualnie nasi podwykonawcy malują przystanki na ul. Sikorskiego – informuje rzeczniczka Zarządu Komunikacji Miejskiej w Olsztynie.

W zakres prac modernizacji wiat przystankowych wchodzi: malowanie i drobny remont – w zależności od potrzeb – nowa ławeczka, wymiana przeciekających płyt podsufitowych, czy naprawa wystających, niebezpiecznych elementów. – Roboty te są jednak pracochłonne, ponieważ wiaty przystanowe są wiekowe i mają sporo warstw starej farby. Dodatkowym utrudnieniem jest pogoda, która w ostatnim czasie nie sprzyjała pracownikom. Mieszkańcy cieszą się jednak z tego, że efekty pracy mogą już podziwiać i wyrażają wielką aprobatę dla pomysłu.