Zimowa zmiana przystanków w Gdańsku

Budowa Muzeum II Wojny Światowej spowodowała likwidację pętli przy ul. Wałowej. A planowana budowa biurowca Tryton sprawi, że wkrótce zniknie zajezdnia przy ul. Jana z Kolna. Na razie nowa pętla nie powstanie, a kierowcy mają stacjonować w zatokach przystankowych w różnych częściach miasta.

Najnowszy pomysł przewiduje, że kierowcy będą stacjonować w zatokach przystankowych w różnych częściach miasta. Gdzie? Najwięcej pojazdów zmieści się wzdłuż ul. Wałowej

Kolejnych 10 miejsc postojowych, w razie potrzeby, uda się wygospodarować w zatoczce przy ul. 3 Maja (od Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy do budynku Powiatowego Urzędu Pracy). Dwa miejsca znajdą się również w zatoce koło budynku Solidarności. A kolejne wzdłuż Podwala Grodzkiego (w stronę Huciska), w miejscu, gdzie znajdują się postój taksówek i zatoka przystankowa przed KFC.

Autobusy, które mają tam swój przystanek, zostałyby przeniesione na przystanek przed głównym wejściem do dworc

Urzędnicy zarzekają się, że jest to rozwiązanie tymczasowe, choć nie ma na razie żadnych konkretów w sprawie nawet nie budowy pętli, a znalezienia do tego odpowiedniego miejsca – czas pokarze.