Zabytkowy wrocławski szalet zmieni swoją funkcje.

Czy nieczynny szalet miejski może mieć swoje „nowe życie okazuje się, że tak i to na pewno jeśli jest zabytkowy. Taki obiekt stoi w Parku Szczytnickim we Wrocławiu i niszczeje. Pomimo posiadania niewątpliwych walorów architektonicznych nie miał szczęścia i przez kolejne lata był stopniowo dewastowany. Teraz jednak ma to się zmienić.

Szalet ten powstał w 1898 roku. Czerwone i zielone cegły w zestawieniu z białymi podokiennikami stworzyły bardzo ładny budynek, który gdyby nie jego funkcja dziś byłby o wiele bardziej szanowany i zapewne szybciej odrestaurowany. Co zatem będzie w tym miejscu/ Zgodnie z zapewnieniami magistratu ma tu być…kawiarenka wraz z tarasem oraz miejscem na rowery.

Lokalizacja z pewnością sprzyja tego typu działalności. To jednak nie pierwsza taka realizacja, bo we Wrocławiu z sukcesem funkcjonuje już Kafe Szalet, kawiarenka w dawnej toalecie miejskiej przy ASP. Dobrze więc, że pomimo, że budynki dawnych szaletów nie pełnią już swoich funkcji nadal Wrocław będzie miał obiekty z których może być dumny, a które na pewno nie są wstydliwym problemem.