Wielkie otwarcie nowoczesnej toalety miejskiej w Kazimierzu Dolnym

Pierwsza „konkursowa” toaleta wolnostojąca została oddana do użytku w sierpniu 2012 roku. Obiekt powstał na podstawie projektu koncepcyjnego, który zdobył Grand Prix konkursu Sanitec KOŁO

Toaleta zlokalizowana jest w Kazimierzu Dolnym obok bulwaru nadwiślańskiego i przystani statków turystycznych. Będą z niej także korzystali żeglarze i wodniacy odwiedzający pobliską marinę. W toalecie, oprócz części dla pań i panów, przewidziane jest również pomieszczenie do przewijania niemowląt, łazienka dla osób niepełnosprawnych oraz prysznice. Do toalet przylega garaż na łódź ratunkową.

Nowa toaleta znacznie poprawi warunki życia mieszkańców miasta i licznie odwiedzających je turystów. Dzięki temu pobyt w Kazimierzu Dolnym stanie jeszcze bardziej komfortowy.

Co roku miasto odwiedza ponad 1,5 mln gości, aby podziwiać zabytkowe obiekty architektury XVI i XVI wieku, średniowieczno – renesansowy układ urbanistyczny oraz walory krajobrazowe przełomu Wisły.

Obiekt, którego całkowita powierzchnia wynosi 191,7 m2, powstał dzięki staraniom Gminy Kazimierz Dolny i był współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju UE. Toaleta nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym wyposażona jest w ceramikę łazienkową marki KOŁO, armaturę Kludi i płytki ceramiczne Tubądzin