Wiata jednorożców w łodzi, a w Krakowie nowa wiata za osiem lat, czyli polskie ciekawostki

Wiata przystankowa – tramwajowa gigant, która od niedawna stoi w ścisłym centrum Łodzi budzi dużo emocji. Wszystko za sprawą dachu w formie kolorowego witraża, który na tyle rozpalił wyobraźnie mieszkańców, że Ci chcą, aby pod okrzyknięta pod nazwą „Stajnia jednorożców” wiatą stanęła rzeźba rodziny jednorożców.

Pomysł bajkowy i z humorem ma być zrealizowany, gdyż jest to inicjatywa przegłosowana przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Trzeba przyznać, że choć początkowo ta wyjątkowa wiata miała wielu krytyków, teraz staje się atrakcją, a nawet inspiracją do pozytywnego nastawienia mieszkańców. Widać, zatem, ze czasami nowoczesna architektura potrzebuje czasu by dać się polubić.

Mniej powodów do uśmiechu, a jeśli to takiego przez łzy lub połączonego z irytacją mają pasażerowie oczekujący na przystanku przy rondzie Matecznego w Krakowie. Dlaczego? Wszystko przez to, ze jest po prostu jest on za wąski, bo tylko na tyle pozwala teren. W tym nie ma nic dziwnego. Gorzej, że wedle informacji podanych mediom przez urzędników wymiana wiaty przystankowej nastąpi dopiero za osiem lat. Cóż…tutaj cierpliwość jest wystawiona na naprawdę długą próbę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *