Wiata jednorożców w łodzi, a w Krakowie nowa wiata za osiem lat, czyli polskie ciekawostki

Wiata przystankowa – tramwajowa gigant, która od niedawna stoi w ścisłym centrum Łodzi budzi dużo emocji. Wszystko za sprawą dachu w formie kolorowego witraża, który na tyle rozpalił wyobraźnie mieszkańców, że Ci chcą, aby pod okrzyknięta pod nazwą „Stajnia jednorożców” wiatą stanęła rzeźba rodziny jednorożców.

Pomysł bajkowy i z humorem ma być zrealizowany, gdyż jest to inicjatywa przegłosowana przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Trzeba przyznać, że choć początkowo ta wyjątkowa wiata miała wielu krytyków, teraz staje się atrakcją, a nawet inspiracją do pozytywnego nastawienia mieszkańców. Widać, zatem, ze czasami nowoczesna architektura potrzebuje czasu by dać się polubić.

Mniej powodów do uśmiechu, a jeśli to takiego przez łzy lub połączonego z irytacją mają pasażerowie oczekujący na przystanku przy rondzie Matecznego w Krakowie. Dlaczego? Wszystko przez to, ze jest po prostu jest on za wąski, bo tylko na tyle pozwala teren. W tym nie ma nic dziwnego. Gorzej, że wedle informacji podanych mediom przez urzędników wymiana wiaty przystankowej nastąpi dopiero za osiem lat. Cóż…tutaj cierpliwość jest wystawiona na naprawdę długą próbę.