WC-ABSURD!!!

W Poznaniu pojawiły się nowoczesne naszpikowane elektroniką toalety publiczne. Mieszkańcy cieszą się z tego powodu ale z drugiej strony są w szoku z powodu działania takiej toalety. Sęk w tym, że odlicza ona czas siedzenia na sedesie…

Ze 1,50 zł w garści, oblany zimnym potem, klient poznańskiego szaletu pędzi w kierunku nowoczesnej toalety. Szybkim ruchem wrzuca monety i po chwili rozsuwają się przed nim drzwi. W środku czyściutko, w rogu automat wydający 15 listków papieru toaletowego. Zaraz po zajęciu stanowiska, oczom klienta ukazuje się jednak zegar, który już odlicza… czas dozwolonego posiedzenia na sedesie.

Urzędnicy tak zaprogramowali kabinę, że po 15 minutach posiedzenia, drzwi rozsuwają się na oścież. I każdy, kto przejeżdża obok tramwajem, lub spaceruje ulicą może wtedy ujrzeć siedzącego na ubikacji przerażonego klienta wc, który w kwadrans się nie wyrobił.

Takie są normy Unii europejskiej. W ten sposób chcemy walczyć z bezdomnymi, narkomanami czy seksoholikami -jak tłumaczy się dyrektor Usług Komunalnych w Poznaniu.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawa argumentacja.  Ciekawe co wy o tym myślicie…..