W Sulechowie niszczone są przystanki autobusowe dla uczniów

Ktoś celowo dewastuje budowane przez gminę Sulechów przystanki autobusowe dla uczniów. Kolejne próby odbudowy wiat przystankowych kumuluje koszta związane z tą inwestycją dlatego też Policja i straż miejska dostały zadanie złapania sprawców – informuje rzecznik burmistrza.

Do tej pory dzieciaki ze szkoły w Sulechowie i pobliskich Cigaciach czekały na autobus pod zwykłym płotem. Już teraz mogłyby oczekiwać na nowym przystanku, ale jacyś wandale zniszczyli to, co zaczęliśmy budować. Nie wiadomo co zrobić, bo ta historia zdarzyła się już dwukrotnie.

 

Samorząd postanowił jeszcze tej jesieni zbudować od podstaw cztery wiaty przystankowe z myślą o uczniach dojeżdżających.

Przetarg na wykonanie bardzo ładnych kamienno-drewnianych wiat wygrał zakład ogólnobudowlany Z. Załuckiego.

Niestety ktoś nagminnie utrudnia wykonanie zlecenia przez wykonawce.

Taka wiata to dwie metrowej wysokości boczne ściany z granitu i tylna ściana, też z granitu, ale wysoka na dwa metry.

Jak poinformował rzecznik burmistrza Sulechowa- Odpowiednie organy ścigania zrobią wszystko by wyłapać wandali i odpowiedni zabezpieczyć nowo powstają ce przystanki autobusowe.

Termin realizacji budowy wiat mija 30 listopada. Miejmy nadzieję, że dzieci z okolicznych miast będą mogli schronić się w nowych wiatach przystankowych oczekując na autobus do szkoły.