W Katowicach ogłoszono konkurs na toaletę miejską

Na ul. Mariackiej w Katowicach przestanie w końcu śmierdzieć. Katowiccy urzędnicy ogłosili konkurs na budowę nowej toalety publicznej. Główna nagroda to 40 tys. zł. Oby ten konkurs udał się i nie trwał latami.

Mieszkańcy kamienic przy Mariackiej od dawna skarżyli się na uciążliwe zapachy bijące z bram i podwórek oraz wszechobecny brud. Ustawiono doraźnie kilka przenośnych toalet, ale nie ozdabiały one reprezentacyjnej ulicy Katowic.

 

Toaleta publiczna znajduje się niedaleko, przy ul. Dworcowej, ale nocą jest zamknięta i nikt z niej nie korzysta. Dlatego urzędnicy chcą ten wstydliwy problem rozwiązać. Właściciele lokali na ul. Mariackiej zacierają ręce, bo mają już dosyć wizyt nieproszonych gości za potrzebą.

Konkurs organizowany jest przez urząd miejski i producenta wyposażenia łazienek: Sanitec Koło. Projekty toalet miejskich można nadsyłać do kwietnia. Oczekujemy na projekt, który wpisze się w architekturę miejsca – mówi rzecznik prasowy magistratu Jakub Jarząbek.

 

3 thoughts on “W Katowicach ogłoszono konkurs na toaletę miejską

  1. Na wstępie chciałbym podziękować za trod włożony w napisanie artykułu. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

  2. Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w napisanie artykułu. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *