Udaremniono sprawce niszczenia wiaty

Policjanci z prewencji z Elbląga, współdziałając z operatorem miejskiego monitoringu zatrzymali 29-letniego Marcina S. Mężczyzna został zauważony w momencie, gdy kopał w jedną z szyb wiaty przystankowej na jednym z przystanku w Elblągu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (23 września) około godziny 17.20 na przystanku autobusowym znajdującym się przy ul. Hetmańskiej. Tam stały trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn zaczął się agresywnie zachowywać i w pewnym momencie kopnął w szybę wiaty przystankowej. Całe zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu i poinformował dyżurnego. Ten na miejsce wysłał policyjny patrol. Sprawca w tym czasie zdążył wsiąść do autobusu. Operator poinformował o tym jadący patrol.

Sprawce dewastacji policjanci zatrzymali na następnym przystanku. Okazał się nim 29-letni Marcin S. Mężczyzna przyznał się do rozbicia szyby. Był jednak w dalszym ciągu agresywny oraz pijany. Policjanci przewieźli go do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty dewastacji przystanku. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat pięciu.

Jest to kolejny przykład, że monitorowanie przystanków autobusowych daje efekt.