Udaremniono sprawce niszczenia wiaty

Policjanci z prewencji z Elbląga, współdziałając z operatorem miejskiego monitoringu zatrzymali 29-letniego Marcina S. Mężczyzna został zauważony w momencie, gdy kopał w jedną z szyb wiaty przystankowej na jednym z przystanku w Elblągu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (23 września) około godziny 17.20 na przystanku autobusowym znajdującym się przy ul. Hetmańskiej. Tam stały trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn zaczął się agresywnie zachowywać i w pewnym momencie kopnął w szybę wiaty przystankowej. Całe zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu i poinformował dyżurnego. Ten na miejsce wysłał policyjny patrol. Sprawca w tym czasie zdążył wsiąść do autobusu. Operator poinformował o tym jadący patrol.

Sprawce dewastacji policjanci zatrzymali na następnym przystanku. Okazał się nim 29-letni Marcin S. Mężczyzna przyznał się do rozbicia szyby. Był jednak w dalszym ciągu agresywny oraz pijany. Policjanci przewieźli go do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty dewastacji przystanku. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat pięciu.

Jest to kolejny przykład, że monitorowanie przystanków autobusowych daje efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *