Toaleta publiczna stanie się salą prób muzyków.

Mińsk Mazowiecki wzbogaci się o nowy obiekt kultury.  Jak informuje portal minskmaz.com będzie nim sala prób, która powstanie w bardzo nietypowym miejscu, a mianowicie w dawnym budynku publicznego szaletu, który od dłuższego czasu jest już nieczynny. Warto tutaj dodać, że miasto wzbogaciło się niedawno o nową, nowoczesną kontenerową toaletę publiczną

Za projekt rozbudowy tak nietypowego obiektu, jakim jest szalet miejski odpowiedzialny jest tamtejszy Miejski Dom Kultury, którego siedziba znajduje się nieopodal. W budynku znajdą się sale prób, pracownia ceramiczna oraz oczywiście toalety. Uwaga skupiona jednak często będzie na dachu byłego szalety gdzie na plenerowej scenie muzycy będą mogli występować. Specjalnie dla nich będą ustawione również ławki dla publiczności.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest radny Jerzy Gryz, który sam jest muzykiem. Z pewnością jest to bardzo ciekawy pomysł, który powinien być realizowany również w innych miastach, gdzie takich miejsc i scen w parkach często brakuje.