Przystanki autobusowe w Radomiu nie są podświetlane

Końcowy przystanek  na Prędocinku w Radomiu przeniesiono, bo trwa budowa obwodnicy. Nikt jednak nie pomyślał o oświetleniu tymczasowej pętli bądź drogi prowadzącej do wiat autobusowych. Wracamy do domu w ciemnościach – skarżą się mieszkańcy osiedla

– Przecież niedługo już około godziny 16-17 będzie ciemno. Na tymczasowej pętli jest kiosk, toi toi, jak można było nie pomyśleć o oświetleniu?

– Planujemy oświetlenie obu tymczasowych pętli autobusowych na Prędocinku. Na pętli przy ulicy Armii Ludowej koło wiaty przystankowej postawimy słup, a na nim zamontujemy oprawę oświetleniową. Oprawa pojawi się także na pobliskim słupie niskiego napięcia. Obie lampy będą zasilane liniami napowietrznymi – informuje  rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Jak dodaje Dębski, jaśniej będzie również na tymczasowym przystanku końcowym linii  przy Witkacego. – Na pobliskim słupie zamontujemy wyższy wysięgnik z oprawą sodową. Lampa zostanie ustawiona pod innym kątem, aby lepiej oświetlić teren przystanku autobusowego. – Przejście łączące Grzebieniową z Witkacego będzie oświetlone czterema tymczasowymi latarniami. Postawimy słupy, a na nich zamontujemy oprawy sodowe zasilane linią napowietrzną – relacjonuje Dębski.

Latarnie mają się pojawić w ciągu tygodnia. Urzędników trzymamy za słowo.