Protest kupców z Prudnika

Prudniccy kupcy niechętnie przymierzają się do myśli, że już niedługo będą musieli prowadzić swoją sprzedaż z nowoczesnych pawilonów handlowych i zamierzają skonsultować swoją sytuację u radcy prawnego. Jednak władze miasta już planują budowę kompleksu.

Przebudowa gminnego targowiska ma stać się jedną z ważniejszych inwestycji w tym roku i ma kosztować prawie 3 mln zł. Władze miasta będą się starać o dofinansowanie z rządowego programu wspierania budowy nowych targowisk. Luksusowe z zapleczem sanitarnym pawilony handlowe mają stanąć na obecnym placu targowym już pod koniec tego roku.

Mimo iż opłaty związane z kosztem wynajmu przestrzeni targowej, przynajmniej na początku mają pozostać takie same to lokalni handlarze są zaniepokojeni faktem iż ich obroty mogą zmaleć o 40-60 procent.

Stowarzyszenie kupców zamierza zasięgnąć porady prawnej by sprawdzić, czy miasto nie ma obowiązku wyznaczyć otwartego placu targowego dla wszystkich. – Moim zdaniem gmina ma taki obowiązek – uważa jeden z kupców. – Bez tego, w ramach protestu, będziemy sprzedawać pod urzędem albo w Rynku.