Prawie staranował przystanek autobusowy.

W Dzierżonowie na tydzień przed świętami doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Kierujący ciężarówka marki scania jadąc ulicą Piastowską nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał na chodnik. Trącił po drodze biletomat, znaki drogowe oraz wyświetlacz godzin przejazdów i przejechał pomiędzy przystankiem, a stojącym na zatoczce autobusem komunikacji miejskiej.

W zdarzeniu nie ucierpiał nikt z osób stojącym na przystanku autobusowym

O prawdziwym szczęściu mogą mówić osoby, które oczekiwały w tym momencie na przystanku autobusowym oraz Ci, którzy przebywali w znajdującym się w zatoczce autobusie. Kierujący ciężarówką następnie się zatrzymał i uciekł z miejsca zdarzenia. Krótko trwały jednak poszukiwania kierowcy

Kierowca uciekł, aż do Jarocina

Kolejnego dnia niefrasobliwego kierowcę zatrzymała policja, ale co ciekawe, aż w Jarocinie. Zostaną mu postawione zarzuty i z pewnością kary nie uniknie, gdyż skutki jego dziwnego manewru poza stratami materialnymi mogły być o wiele bardziej tragiczne. Niestety w wielu przypadkach gdy pojazdy uderzają w wiaty przystankowe oczekujący na nich pasażerowie odnoszą poważne obrażenia.