Ostrołęka modernizuje komunikację miejską

Nowoczesne autobusy, modernizacja dotychczasowego taboru, 30 nowych wiat przystankowych w Ostrołęce i okolicznych gminach Lelis, Olszewo-Borki oraz Rzekuń – to tylko część nowości czekających MZK Sp. z o.o. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt spółki otrzymał unijną dotację o wartości ponad 6,4 mln zł, podczas gdy całość inwestycji wyniesie ponad 9,7 mln zł.

Jutro umowę w tej sprawie podpiszą Wicemarszałek Leszek Ruszczyk, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz Prezes Zarządu MZK Sp. z o.o. Ryszard Chrostowski.

Do 2015 r. MZK Sp. z o.o. wzbogaci się o dwa nowe autobusy z napędem elektrycznym i dwa nowe autobusy z napędem tradycyjnym. Na trasie komunikacji miejskiej ustawionych będzie 30 nowych wiat przystankowych. Poza tym spółka kupi dziesięć elektronicznych tablic informacyjnych. Inwestycja zakłada również montaż systemu monitoringu wizyjnego na wiatach przystankowych oraz w autobusach. Poza tym kanał naprawczy na stacji MZK Sp. z o.o. zostanie zaadaptowany na kanał kontrolno-diagnostyczny.

Nowe autobusy będą niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i rodzicom z wózkami czy osobom starszym.