Nowe aluminiowe wiaty przystankowo-tramwajowe w Szczecinie

Nie milknie zamieszanie wokół remontu torowiska na Al Piastów Szczecinie. Niedawny wpis jednej z radnych dotyczący rzekomo wysokiej ceny jednej takiej wiaty przystankowej-tramwajowej wywołał burze komentarzy. Wiat przy nowym torowisku ma być 11 i maja być podobne do tych, które są usytuowane przy Bramie Portowej.

Będą to aluminiowe konstrukcje wyposażone w wiatrołapy oraz gabloty z oświetleniem. Maja tez posiadać ok cztery lub pięć przęseł z racji lokalizacji. Tramwaje Szczecińskie tłumacza, że chcą by były to elementy trwałe, stabilne, funkcjonalne i estetyczne, tym bardziej, że inwestycja finansowana ze środków Unii Europejskiej, która w szczególny sposób zwraca uwagę na jakość wykonanych prac.

To prawda, że Szczecin z racji bliskiej odległości od naszego Zachodniego sąsiada winien się pod wieloma elementami wyposażenia architektury miejskiej od niego uczyć. Jeśli jednak owe wiaty pomimo zapewnień, że tak nie będzie, będą kosztować po kilkadziesiąt tysięcy złotych to może być jednak cena zbytnio zawyżona nie tylko do wymagań, ale i potrzeb samych mieszkańców. Pozostaje teraz czekać na zakończenie inwestycji i wtedy odpowiednio ocenić ją z perspektywy pasażera.