Nowe wiaty przystankowe w Poznaniu

Poznańskie przystanki autobusowe zyskają nowe wiaty. ZTM wskazało 600 miejsc w stolicy Wielkopolski, w których powinny powstać nowe wiaty przystankowe, ale z powodu ograniczonych środków finansowych, nie jest możliwa wymiana wszystkich w jednym czasie.

Nowe wiaty pojawią na przystankach przy nowych osiedlach. W tym roku pojawi się  dwadzieścia wiat przystankowych, m.in. na przystankach Ługańska, Gospodarska, Rakoniewicka, Opolska, os. Czecha II, os. Bajkowe, most Św. Rocha czy Admiralska na żądanie

Co więcej, prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek rozstrzygnięty zostanie przetarg na dostawę pleksi oraz szyb do ZTM. Koszt wiat przystankowych w przetargu waha się od pięciu do około ośmiu tys. zł. za sztukę.

 

 

One thought on “Nowe wiaty przystankowe w Poznaniu

  1. Mam pytanie doyctzące tzw. ogrf3dkf3w piwnych i palenia wyrobf3w tytoniowych w ich obrębie. Podejrzewam, że ich funkcjonowanie jest oparte na rf3żnych zasadach, związanych bezpośrednio z miejscem, w ktf3rym są postawione. Z jednej strony wyrf3żnić można lokale, do ktf3rych należy przestrzeń znajdująca się na otwartym powietrzu i właśnie tam są one ulokowane. W praktyce, przy obecnym zakazie palenia, palacze mogą wyjść na zewnątrz i oddać się nałogowi, ale jak się sprawa odnosi do owego zakazu w momencie, kiedy ogrf3dek piwny jest właśnie w tym miejscu? Z drugiej strony duża liczba lokali dzierżawi miejsca na ogrf3dki piwne, chociażby na miejskich rynkach, na ktf3rych palenie papierosf3w nie jest zakazane. Osoby będące gośćmi lokalu nie są w żaden sposf3b chronione przed dymem tytoniowym, ani od strony ich palących gości, ani od przechodnif3w. Moje pytanie doyctzy rf3wnież kwestii, czy w ogf3le opisany zakaz odnosi się w jakikolwiek sposf3b do przestrzeni otwartej, funkcjonującej pod odpowiedzialnością danego lokalu w postaci ogrf3dkf3w piwnych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *