Nowe pawilony handlowe w Bydgoszczy

W Bydgoszczy na targowisku mają powstać zmodernizowane pawilony handlowe. Władze rozstrzygnęły przetarg dla nowego inwestora. Umowa z nowym dzierżawcą ma być podpisana na trzy lata.

Jednym z warunków udziału w przetargu było zaproponowanie modernizacji targowiska.

Galicki informuje: – Projekt modernizacji, ze względu na prowadzone postępowanie o zwrot nieruchomości, będzie dotyczył tylko prac poprawiających estetykę obiektu ale jak zapowiedział nowy inwestor istnieje możliwość zmiany straganów w nowoczesne pawilony handlowe.

W ramach zmian przy Modrakowej mają się pojawić nowe tablice informacyjne, a drewniane konstrukcje będą wzmocnione i pomalowane. Stragany zyskają też nowe rynny. Istniejące pawilony handlowe zostaną odrestaurowane, pojawić się ma też kilka nowych.

Nowy dzierżawca zobowiązał się także do pomalowania linii oznaczających stanowiska handlowe oraz ustawienia nowego ogrodzenia wokół pawilonów handlowych.

Umowa dzierżawy zobowiązuje go także do naprawy nawierzchni placu, posadzenia drzewek, zadbania o trawniki, a także do usuwania wraków samochodów. Miejmy nadzieje, że nowy inwestor poprawi warunki sprzedaży jak i kupna.