Łódzkie parki zostaną wyposażone w toalety publiczne

Dobra wiadomość dla odwiedzających łódzkie parki. Magistrat wyposaży je w 30 toalet. Wreszcie ma być czysto.

Od lat parkowe szalety są nieczynne, a te, które przetrwały, wołają o pomstę do nieba. Po prostu strach tam wchodzić. Przez brud i odrażający smród. To nie są toalety godne dużego miasta. Dlatego cieszy nowa umowa magistratu na dostawę i utrzymanie parkowych toalet. Nie będą to, niestety, stałe przybytki, ale przenośne kabiny. Zawsze to jednak lepsze, niż wizyta w krzakach.

Toalety publiczne staną przy głównych alejkach i w rejonie placów zabaw, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne. W parku Staromiejskim stanie pięć kabin (w tym 2 dla niepełnosprawnych), po 3 toalety dostaną: park Ocalałych i park Piłsudskiego. Po dwie toalety umieszczone zostaną w parkach: Szarych Szeregów, Poniatowskiego, Mickiewicza i Podolskim, a po jednej w parkach: Helenów, Sienkiewicza, Matejki, Zaruskiego, Struga, przy Leczniczej, na skwerze Kolbego, w parkach nad Nerem i nad Jasieniem oraz w pasażu Skrzywana i na Zieleńcu Hipoteczna/Pojezierska.

Toalety miejskie mają być czyszczone dziesięć razy w miesiącu i zaopatrzone w papier toaletowy. Za kontrolę będą odpowiedzialni pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.