Kolejny bazar w warszawie przniesiony

Od początku lipca mieszkańcy Warszawy, którzy robili swoje zakupy na targowisku przy Banacha będą teraz musieli jeździć dalej ponieważ  całe targowisko zostało przeniesione ale tylko tymczasowo.

Targowisko na Banach w Warszawie było jednym z najbardziej lubianych przez mieszkańców miejsc na zakupy świeżych produktów.  Jak sami twierdzili nie zawsze było tam taniej ale sam klimat targowiska był nadzwyczajny.
Obecnie trwają prace porządkowe na miejscu starego targowiska.  Część stojących na tam  pawilonów zostanie zlikwidowana. Na ich miejscu ma powstać nowoczesna hala targowa.  Projekt powstał już kilka lat temu jednak kupcy długo walczyli z władzami miasta by targowisko zostało takie jakie jest.  Dziś już wiemy, że nowoczesna hala targowa na pewno powstanie. Nie będzie można już sprzedawać bezpośrednio z samochodu. Nowoczesne pawilony handlowe na targowisku mają być przystosowane do standardów europejskich.  Jednak sama dzierżawa bądź wykup takiego pawilonu ma być przystępna dla kupców, którzy od zawsze sprzedawali swoje produkty na Banacha.
 Kiedy nowa hala powstanie? Jeszcze nie wiadomo, ale mieszkańcy liczą, że magiczny klimat bazaru pozostanie.