Katowickie wiaty giganty z nowymi daszkami, a woda nadal na ławkach…

Katowicka strefa rondo-rynek dzięki wielu pomysłom magistratu miasta cały czas jest tematem ożywionej dyskusji. Nie milkną echa budowy dużego pawilonu gastronomicznego w raz z toaletą publiczną na jej środku, a właśnie zakończył się montaż dodatkowego zadaszenia z szyb samoczyszczących nad dwoma wiatami gigantami.

 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby te wiaty przystankowe w wersji XXL owe zadaszenia otrzymały od samego początku i całość nie kosztowała tak horrendalnych kwot. Jednak jak się okazuje przez to, że ławki są troszkę odsunięte od torowiska, by nie blokować ruchu wystają poza nowe zadaszenia i deszcz na nie najzwyczajniej zacina. Zatem o skorzystaniu z nich podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych nie ma mowy, a idzie jesień i zima. Znów ktoś coś czegoś nie dopatrzył. Może wystarczyłoby, by te nowe zadaszenia jednak były jeszcze szersze…

 

Czyli dalej coś tu nie gra tak jak powinno. Czy ta strefa wreszcie kiedyś będzie funkcjonować jak należy. Tego nie wiadomo, bo choć została wykonana nie dawno już widać elementy, które należałoby naprawić, a co będzie jak powstanie słynny pawilon gastronomiczno-handlowy z toaletą publiczną, na którą tak wszyscy mieszkańcy czekają. Ma to być prezent na gwiazdkę, oby tylko bardziej udany niz. wiaty przystankowe XXL.