Jedyna luksusowa multimedialna wiata przystankowa w Słupsku – teraźniejszość czy melodia dalekiej przyszłości?

W Słupsku pojawiła się pierwsza multimedialna wiata przystankowa … i na tym koniec. Przystanek sprawiła miastu lokalna firma zajmująca się tego typu infrastrukturą. Urzędnikom przystanek się podoba. Czy rzucą się do zakupu nowych/ Na razie pomimo ogólnikowych deklaracji się na to nie zapowiada.

Powód jak zawsze tkwi w pieniądzach. Zakup tego typu wiaty to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Owszem jest nowoczesna, funkcjonalna i multimedialna dzięki kolorowym informacyjnym wyświetlaczom, które są wandaloodporne(czy realnie czas pokaże), ale jako inwestycja przy obecnych wielu priorytetach narzuconym samorządom może poczekać.

Pasażerowie byli by zadowoleni, ale nawet i bez tych wszystkich nowoczesnych urządzeń radziliby sobie bez problemu, gdyż najistotniejsze jest, aby wiata chroniła podczas oczekiwania przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowe funkcje tego nie powinny przesłaniać. Multimedialna wiata przystankowa to wciąż, zatem melodia dalszej luksusowej przyszłości.