Jeden z najdłuższych przystanków powstanie w Gdańsku

Jeden z najdłuższych przystanków powstanie w Gdańsku. Będzie miał minimum 90 metrów długości i będą się mogły przy nim zatrzymać jednocześnie dwa tramwaje. Przy PGE Arenie powstanie jeden z najdłuższych przystanków tramwajowych w Gdańska. Wszystko po to, by jak najbardziej usprawnić komunikację podczas imprez na terenie stadionu.

Już w nocy z 25 na 26 stycznia wstrzymanie zostanie ruch tramwajowy w okolicach gdańskiej PGE Areny. Od przystanku Mostostal do Nowego Portu jeździć będziemy korzystając z autobusów zastępczych lub tramwajów dwukierunkowych. Wszystko w związku z budową największego ronda w kraju, czyli Węzła Marynarki Polskiej. Istniejące dziś torowisko zostanie rozebrane całkowicie rozebrane i docelowo odsunięte od osi w kierunku Martwej Wisły o około 16 metrów.

W pobliżu gdańskiego stadionu powstanie nowy przystanek, który został zaprojektowany z myślą o liczbie pasażerów, którzy przemieszczać się będą z i do PGE Areny podczas imprez.

Zaprojektowany przystanek tramwajowy znajduje się na wysokości wejścia na teren stadionu Gdańsk Letnica, w miejsce likwidowanego przystanku na skrzyżowaniu ulic Marynarki Polskiej i Uczniowskiej. Przystanek tramwajowy ma perony długości czynnej minimum 90 m w obu kierunkach jazdy, umożliwiające jednoczesną obsługę dwóch zestawów tramwajowych (2x45m). Szerokość projektowanych peronów tramwajowych w obu kierunkach wynosi 9.5 m. Przewiduje się na nich lokalizację trzech wiat dla pasażerów dla każdego kierunku ruchu – tłumaczy rzecznik Gdańskich Inwestycji Komunalnych.